O nás

onas2V naší rodině - rodině Fialových, se lidová technická zábava udržuje mnoho generací. Již prarodiče prarodičů jezdili po našich zemích a přinášeli radost a zábavu.

V moderní době byli dalšími členy rodiny, kteří se vydali touto cestou František Novotný (nar. 1884) a Marie Novotná (roz. Janečková, nar. 1892). Jezdili po poutích se střelnicemi, houpačkami a velikou tehdejší atrakcí - Lochness a jinými.

Druhou větev rodiny tvořil František Fiala (nar. 1888) a Terezie Fialová (roz. Wertheimová, nar. 1890). Jejich atrakcí byl Cirkus REVUE, dětské atrakce a střelnice.

Ke spojení obou rodů došlo sňatkem Bohumila Fialy (nar.1925) a Jiřiny Fialové (roz. Novotné, nar. 1932). Jejich atrakce byla řetízkový kolotoč, houpačky a střelnice.

onas1Dále v tradici pokračují Bohumil Fiala (nar. 1951) a Marie Fialová, kteří od sedmdesátých let postupně provozují několik atrakcí - jako dětský vláček, hrací automaty a od roku 1980 autodrom. Po revoluci v r. 1989 právě s atrakcí autodrom začali podnikat v SRN. Po získání pracovního povolení, Německého TÜV-u a povolení pobytu, hostovali ve spolkových zemích Sasko, Brandeburk a městech Berlín, Gotbus, Bautzen, atd.

V současné době lidovou technickou zábavu dále provozuje syn Bohumil Fiala (nar. 1979) s manželkou Jaroslavou Fialovou (roz. Visingerová), kteří v roce 2002 koupili v Německu atrakci POLYP. Jaroslav Janeček (nar. 1975) za kterého se provdala dcera Gabriela Fialová (nar. 1976) spolu podnikají s atrakcemi autodrom a bobová dráha.

V roce 1994 začal pravidelně vycházet časopis LUNAPARK, inzertní a společenský měsíčník v oboru LTZ. Přes počáteční potíže se ukázalo, že tato forma prezentace lidové technické zábavy včetně podávání inzerátů v oblasti LTZ na současném trhu zcela chyběla, což dokazuje fakt, že časopis LUNAPARK dnes využívá velká většina majitelů atrakcí žijících v ČR, ale i skutečnost, že se noviny expedují i do Německa, Polska a na Slovensko.

NAŠE ADRESA

kontaktyHlavní 125
252 07 Štěchovice
+420 777 29 20 22

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Kontaktní formulář